Andrea Pirlo: İyi mücadele ettik ve sonunu da getirdik

Fatih Karagümrük, Spor Toto Süper Ligin 31’inci haftasında deplasmanda karşılaştığı Galatasaray ile 3-3 berabere kaldı.

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Andrea Pirlo maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Mücadeleyi değerlendiren İtalyan teknik adam, “Büyük bir takıma karşı büyük bir maç oynadık. Zor olacağını biliyorduk. Bu atmosferde 3 gol bulmak da kolay değil. Bunu iyi değerlendirdik. İlk yarıda iyi maç çıkardık. İstediğimiz pozitif futbolu sahaya yansıttık. İkinci yarı Galatasarayın baskısından dolayı pasif kaldık. Uzun toplara başvurduk. 3-1den geri dönüş oldu. Oynadığımız pozitif oyunun da verdiği açıklar olduğu için kalemizde pozisyon da görüyoruz. Önemli 1 puan aldık. İyi mücadele ettik ve sonunu da getirdik. İkinci yarı daha çok uzun top oynadık. Daha çok geri yaslandık. Onların zorlamasıyla buraya geldik. Kendi oyunumuzu oynamamız lazımdı. Burada daha çok topla oynayan ve isteyen bir görüntü sağlamamız lazım. Maalesef ikinci yarı sergileyemedik” ifadelerini kullandı.

“BU TİP ATMOSFERLERDE OYNAMAK ZOR”

Atmosferin zorluğundan bahseden İtalyan teknik adam, “Bu tip atmosferlerde oynamak zor. Biz daha az seyircili, daha sakin statlarda oynuyoruz. Burada sesimi de duyurmam lazımdı” şeklinde konuştu.

“ŞU ANDA İSTEDİĞİMİZ FUTBOLU SAHAYA YANSITIYORUZ”

İstedikleri futbolu oynadıklarını belirten Andrea Pirlo, “Pozitif futbol, hücum oynayan bir futbol oynatma isteğimiz vardı. Şu anda istediğimiz futbolu sahaya yansıtıyoruz. Goller atıyoruz. Az yesek daha iyi olacak. Genel olarak antrenmanda yaptıklarımızı sahaya yansıtmaya daha çok başladık” dedi.

“HERKESİ ANALİZ EDİYORUZ”

43 yaşındaki teknik adam, Mauro Icardinin panenka penaltısının sorulması üzerine ise “Tabii ki de söyledik. Herkesi analiz ediyoruz. Penaltı, serbest vuruş oyuncularını özel olarak analiz ediyoruz. Bunu atabileceğini, deneyebildiğini biliyorduk. Kalecilerimize söylemiştik cevabını verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir