İzmir’de CHP pankartı asılan kahveye saldırı: Otobüste Savcı Sayan da vardı

İzmir Buca’da camlarında Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişlerinin asılı olduğu kıraathaneye saldırı yapıldı.

Saldırı anlarına ilişkin bir videoyu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Barış Yarkadaş, “Provokatörler bu kez İzmir Buca’da ortaya çıktı. Bir grup alçak, CHP’nin seçim afişlerinin olduğu bir kahvehaneye saldırdı” dedi.

TELE 1 yayınında olayla ilgili bilgi veren gazeteci Gürkan Hacır ise saldırının bir otobüsten inen grup tarafından yapıldığını ve otobüste AK Parti’nin İzmir adayı Savcı Sayan’ın da olduğunu da iddia etti.

‘SAVCI SAYAN VE 30 KİŞİ SALDIRMIŞ’

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç da TELE 1 yayınına katılarak şunları söyledi: “Biz duyar duymaz hemen intikal ettik saldırı gerçekleştirilen kıraathaneye. Buca’da bir kıraathane. Genel başkanımızın afişleri asılı kapısında, içinde. Savcı Sayan ve beraberindeki 30 kişi otobüsten inmişler, kahvehanedekilere saldırmışlar. Sonra polisler gelmiş, havaya ateşler açılmış. Şimdi de 5 kişi gözaltında. Ufak tefek sıyrıklarla yaralılar var. Şimdi emniyetteyiz. Gözaltına alınanların ifadeleri alınacak.”

SAVCI SAYAN: SEÇİM OTOBÜSÜMÜZÜN CAMINI KIRDILAR

Savcı Sayan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendilerinin saldırıya uğradığını öne sürdü: “Daha önce farklı yerlerde yine aynı grup tarafından gerçekleşen 2 saldırının ardından; Bugün saat: 21:00 sularında Buca’da mahalle mitinginden dönerken PKK sloganı ve işaretleri ile seçim otobüsümüzün camını kırdılar. Lanet saldırıda çalışma ekibimden Üç arkadaşımı yaraladılar, bu vahşeti kınıyoruz ama biz onlara benzemeyeceğiz, ülkemizin selameti için biz onlara onların diliyle cevap vermeyeceğiz. Duruşumuzu bozmayacağız. Halkımız gereken cevabı sandıkta verecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir