Sel Felaketine İlişkin Önergeleri Reddedilen İYİ Partili Bedri Yaşar’dan Gündem Olacak Sözler!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin açtığı yaraları kapatmaya çalıştığımız günlerde yaşanan sela felaketi gündemde bomba etkisi yarattı. 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sağ olarak kurtulmayı başaran vatandaşlar sel yüzünden yaşamını yitiridi. Yaşanan acı olayların ardından İYİ Parti, ‘Deprem bölgesinde meydana gelen sel felaketi’ne ilişkin genel görüşme önergesinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesine ilişkin grup önerisi sundu. Gerekli görülen önerge hakkında açıklama yapan  İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın sözleri gündeme damga vurdu.

Tüm Türkiye’nin yasa boğan depremlerin ardından gelen sel felaketi yüreğimizi yaktı. Depremler yüzünden evlerini kaybeden vatandaşlar çadırkentte hayata tutunmaya çalışırken meydana gelen sel ile mücadele etmek zorunda kaldılar.

Gündemi derinden sarsan olayların ardından İYİ Parti, “Deprem bölgesinde meydana gelen sel felaketi”ne ilişkin genel görüşme önergesini meclise sundu.

Ancak sunulan bu önerge, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP’li milletvekillerinin oy çokluğuyla reddedildi.

Önergenin reddedilmesinin ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar söylediği sözlerle gündem oldu.

‘Siz ne zamanki problemle karşılaşıyorsunuz, afet meydana geliyor ondan sonra çözüm üretmeye çalışıyorsunuz yani tersten gidiyorsunuz. ‘Yağmur yağdı ne yapalım, Allah’tan geldi, takdiri ilahi, yapacak bir şey yok, yaralar sarılacak merak etmeyin, devlet burada.’ İnanın bunları duymaktan bıktık, usandık, yorulduk. Önce tedbir alacağız ondan sonra havale edeceğiz’

İşte İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın konuşmasının bir kısmı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir