Türkiye İşçi Partisi’nin milletvekili aday listesi belli oldu

14 Mayıs günü gerçekleştirilecek seçime günler kala partilerin aday belirleme süreçleri sona erdi. Seçime girme hakkı olan partiler, milletvekili aday listelerini YSK’ya teslim etti. Bu partilerden bir tanesi de Türkiye İşçi Partisi oldu.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nda yer alan partide mevcut milletvekillerinden Barış Atay Antalya’da ikinci sıradan, Sera Kadıgil İstanbul 1’inci bölge birinci sıradan, Erkan Baş İstanbul 3’üncü bölge birinci sıradan, Ahmet Şık İstanbul 2’nci bölge birinci sıradan aday oldu.

İşte TİP’in milletvekili aday listesinden öne çıkanlar…

Ankara 2. Bölge
ÖZGÜR AYBAŞ
YELDA KOÇAK URFA
BEKTAŞ RIZA HANEDAN
ÖZDİL ÜÇÖZ
SEVGİ HAZIR
ASİYE SÜLLÜ
FATİH ÖZAKOĞLU
MAHİR ÜNSAL ERİŞ
BARIŞ AYDOĞAN
YERSU BÜYÜKDAĞ
MUSTAFA ERTARAKÇI

Ankara 3. Bölge
OZAN BİNGÖL
MİSKET ELİF ÇONGUR
TUĞBA GÜRSOY
HEDİYE GÜLŞEN KARAKADIOĞLU
DİLARA MAHMURE DOLGUNYÜREK
EGE ARDA ANILAN
BEKİR TUNCAY ÇELEN
OZAN YURDAKAL
MUSTAFA KOLCU
EBRU BESE
ERSİN BEYTEMUR
ILGIN BARAN ÖCAL

Antalya
YUNUS BAŞARAN
BARIŞ ATAY MENGÜLLÜOĞLU
EMİRE ULUTAŞ
TUNCAY KOÇ
EMİNE BÜYÜKNOHUTÇU
AYŞE BİLGE KALIN
EZGİ ALTINKURT SAĞLIK
KERİM UĞUR
GÜLİZAR KOCADAĞ
HASAN GİRGİNEL
AYFER GÜNEŞHAN
AHMET ELATAŞ
BETÜL ÜRKÜTEN
GAMZE PELİN DEMİRCAN
BİLGE ERK
LEYLA ÇELEBİ
MEHMET UTKAN ÇOBANOĞLU

Hatay
ŞERAFETTİN CAN ATALAY
AYLİN AÇIKGÖZ
MEHMET ALİ GÜMÜŞ
EMRAH KARAÇAY
HASAN AŞKAR
NURCAN ÖRDEK
CANSU DALOĞLU
BARIŞ DAĞ
ABDULHAMİT YAYAR
HÜSEYİN AKGÖL
ÖZLEM PARLAK

İstanbul 1. Bölge
SALİHA SERA KADIGİL
ANIL DENİZCİ
ALİ RONAY
FATMA KARABULUT
SEDAT DUREL
TAYFUN BUDAK
DİDEM DOĞAN AYDEDİM
ASUMAN FAZLIOĞLU
ERDİNÇ MEHMETOĞLU
ARİF ÖZDEMİR
MAHBİP DİLEK
ÇAĞLAR ÇAĞLI
FİLİZ KILIÇ
FOTİ BENLİSOY
HARUN GÖKTEPE
MİZGİN ÖZMEN
BÜLENT YÜKSEL
ALİ İZZET ETİ
FIRAT ÇOBAN
GÖKÇE USTA
EYLEM PINAR
GÖRKEM DURU
ZEYNEP DEMİREL
OKTAY RAİF EVRENSEL
MEHMET KILIÇ
MEHMET ACAR
EZGİ CEREN IŞIK
ESİN AYDIN KAYA
GÜNER YENER
NURDAN ÜNVER
HAKAN BİLGEHAN
ESMA KARA
EMİRHAN TURAN
CENK VERDİ
UTKU URAZ AYDIN

İstanbul 2. Bölge
AHMET ŞIK
MISRA ÖZ
ZEYNEP ESMERAY ÖZADIKTI
KORAY DOĞAN URBAR
YILMAZ ASLANTÜRK
ŞERİF ÖZGÜR URFA
FATMAGÜL ERYILMAZ ŞENVARDAR
ATAKAN ÖZSOY
ENES KARAKAŞ
EVİN DOĞU
SENNUR SIRBUDAK
NACİYE BABALIK
BOGOS MASİS KÜRKÇÜGİL
METİN AKIN
EMRAH YALÇIN
ELİF DAMLA İLGİN
HASAN HÜSEYİN ŞENSES
BAHA AYDIN
MEHMET KÖKSAL
TUĞRUL EYLÜL CERRAHOĞLU
KAYACAN ÇENGEL
OZAN ERBAŞ
CAN YILMAZ KAYA
DERSİM ŞAN GENÇ
EREN IŞIKBAŞ
MERTCAN İLGÖZ
HASAN KARAYİĞİT

İstanbul 3. Bölge
ERKAN BAŞ
MERYEM GÖKTEPE TÜRKMEN
UMUR EKREM TALU
YAPRAK DİDEM KORYÜREK ARMUTLU
ÖZLEM TEKE
FEREMEZ TUNCAY
JİYAN AYBAR
AYLİN DOĞAN
BİLGEHAN TUBA TİRYAKİ
NİLAY BARKIN
NİLER ALBAYRAK
EKREM ERDİN
VEYSEL DÖNMEZ
AHMET ORAL
EBRU KIRANER
MUHAMMED ÇELİK
SAADET ÖZSOY
FERHAT ÇELİKOĞLU
ÖMER TURA
ALEV SANATLIOĞLU
SİNEM MERTCAN UĞURDOĞAN
TANYEL SÜZER
ÜMİT DENİZ
FATMA BERAZZİOĞLU
SERKAN GENÇ
GÜNGÖR KAYA
GÖZDE ÖZEL
NİLGÜN TUTAK
ŞAHİN ÖZSOY
ÖZGE İNCE
ANIL GÜLER
YAĞMUR ÇETİN
NURHAK GÖRKEM DOĞAN
İLKİN ERKORKUT
GİZEM YERİK
GÜN ÇAĞ AYDIN

İzmir 2. Bölge
İRFAN DEĞİRMENCİ
MEHMET KANİ
ESER ATAK
ADALET KUL
ÖZLEM AVCI
AYDIN TEPE
AYKUT YÜKSEL
DENİZ KONDİL
MEVLUDA SENA YAZIBAĞLI SELANİK
ALİ HAYDAR ÖZTÜRK
GÜZEL ÖZTÜRK
OYA OYBİR MİDİLLİ
BEYZA YAMAN
MELİS AYDINLI

Muğla
MEHMET ASLANTUĞ
NEŞE TUNCER GÜNGÜT
OSMAN GÜLGÜN
MEHMET YAPICI
YAĞMUR ÖZGÜR GÜVEN
FÜSUN ÜNLÜSOY
NEŞET KARADAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir