Cübbeli Ahmet: Ekrem Bey kaybeder diye Başak Demirtaş’ın adaylığına çok iyi bakıyorum

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 31 Mart seçimlerine dair eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın eşi Başak Demirtaş‘ın adaylığına “çok iyi” baktığını belirterek, “Ekrem Bey kaybeder” dedi. 

Tutuklu bulunan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, DEM Parti’nin uygun görmesi durumunda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olabileceğini söyledi. 

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç, Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Sinan Burhan, tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, iletişimci-yazar Ferhat Murat’ın da katıldığı Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk oldu. 

“Cumhur’un yanındayız”

Hacır’ın “Siz en son seçimde, 2019 seçimlerinde İmamoğlu-Binali Yıldırım yarışırken demiştiniz ki ‘Ben Binali Yıldırım’ı destekliyorum.’ Bu seçimde desteklediğiniz bir aday var mı özellikle İstanbul için soruyorum?” sorusuna Cübbeli Ahmet Hoca “Onu söylemeye ne gerek var? Biz Cumhur’un yanındayız yani her zaman. Şu an da Cumhur’un uygun olduğunu görüyorum” cevabını verdi.

“Ekrem Bey kaybeder diye”

Yarkadaş’ın “Siz Sayın Başak Demirtaş’ın adaylığına nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna ise Cübbeli Ahmet Hoca “Çok iyi bakıyorum” yanıtını verdi.

Yarkadaş’ın “Neden?” sorusunu ise Cübbeli Ahmet Hoca “Ekrem Bey kaybeder diye” diyerek yanıtladı.

TIKLAYIN – Başak Demirtaş’tan İstanbul açıklaması: Parti uygun görürse adaylığı düşünürüm

TIKLAYIN – DEM Parti’den Başak Demirtaş açıklaması: Değerlendirmeyi komisyonlarımız ve MYK yapacaktır

TIKLAYIN – Özgür Özel’den Başak Demirtaş açıklaması: Saygı duymak gerek

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir